Rajdy

Jak chyba każdy klub o tematyce górskiej, czy – ogólniej – turystycznej, Koliba organizuje wiele wyjazdów. Poza nielicznymi wyjątkami nie trzeba się na nie zapisywać – wystarczy przyjść na czwartkowe spotkanie, bądź śledzić FORUM (lub fanpage’a na FB) i tam poznać szczegóły, a następnie stawić się w umówionym miejscu w umówionym czasie. Niektóre z wyjazdów mają długie tradycje i na stałe wpisały się w kalendarz koła – takie wydarzenia śmielej można rozpatrywać w kategorii rajdów.

gucci

Zjazdy nieopodal Chatki pod Niemcową, 2015

Pośród nich wymienić można Pieczenie, tzn. konkurs na najsmaczniejsze upieczone w górach ciasto (składniki, a także potrzebne naczynia – czasem także i piekarnik – wnosimy sami), Zjazd na byle czym, polegający na przytarganiu ze sobą w góry jak najdziwniejszej rzeczy, a później zjechaniu na niej ze stoku, czy Powitanie wiosny, które – wbrew nazwie – tak naprawdę sprowadza się do brodzenia w śniegu po pas lub pachy.

O rajdach dowiesz się więcej wybierając spośród paska menu.

Wymieniono tu jednak tylko te wyjazdy, które ze względu na ograniczenia czasowe mają miejsce w weekendy. W rzeczywistości w góry jeździmy wtedy, kiedy można, zwykle – jak najczęściej. Nieujęte w wykazie wyjazdy to również organizowane co roku wyjazdy na weekend majowy, ferie zimowe, wyjazdy na wakacje, Sylwester, a także i czasem (w zależności od układu dni w kalendarzu) rajdy w okolicach 11 listopada.

Musała

Musała – najwyższy szczyt Europy Wschodniej, Bułgaria 2012

Tym samym jeździmy w góry i kraje całej Europy (m.in. Gorgany, Czarnohora, Fogarasze, Retezat, M. i W. Fatra, Dolomity, Alpy, Pireneje, Calimani, Durmitor, Prokletije, Kaukaz) i świata (Mongolia, Chiny, Syberia). Jeśli chcesz się przekonać, zapraszamy na spotkanie! :-)

kazbek

Stacja meteo, spotkanie Leszka Cichego na dzień przed atakiem szczytowym na Kazbek, Gruzja 2013

Dodaj komentarz