Dwa Wyjazdy Otwarte już za nami!

Dwa z trzech Wyjazdów Otwartych, w bieżącym roku akademickim już za nami, a ostatni, trzeci, odbędzie się już w nadchodzący weekend. Będzie to wyjątkowy wyjazd o unikalnej formie, gdyż chcemy uczcić stulecie naszej uczelni, przemierzając 100km jako klub, jednego dnia! Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa oraz obserwowania na bieżąco nasz profil na Facebooku, więcej szczegółów na wydarzeniu: Wyjazd 100-letni – III Wyjazd Otwarty

100lecie slad grubyWracając do wyjazdów minionych; pierwszy z nich, spędziliśmy w Beskidzie Śląskim, korzystając z trzech dni wolnych na uczelni. Po pierwszym dniu spędzonym na trasie w masywie Baraniej Góry, nocowaliśmy w przepięknie położonym szałasie pasterskim na Hali Baraniej. Aura była godna określenia „złotej polskiej jesieni”, góry mieniły się wszelkimi kolorami, tracąc liście w trakcie nocnego halnego.

IMG04569-7

W czasie tak wietrznej nocy, te ściany były dla nas nie lada wybawieniem.

W czasie tak wietrznej nocy, te ściany były dla nas nie lada wybawieniem.

Kolejnego dnia, na Skrzycznem, połączyliśmy się z resztą koliby, schodząc na nocleg do domku w dolinie Malinowa. Wieczór zgromadził zacną ilość kolibantów, wypełniając ściany domu śpiewem i muzyką.

Schodząc do Malinowa

Schodząc do Malinowa

Ostatni dzień część ludzi spędziła eksplorując Jaskinię Malinowską, inni zaś przez Beskid Węgierski zdobyli Klimczok, kończąc ten jakże słoneczny wypad w Bystrej.

IMG04730-20

Tydzień później, w nieco mniejszym gronie ruszyliśmy w Beskid Mały. Pogoda ponownie dopisała, kusząc widokami i ciepłem na każdej polanie, jak ta na zdjęciu, położona na Potrójnej. ;-)IMG04713-36

Trasa do Chatki „Limba”, w której mieliśmy nocleg prowadziła przez rozległe buczyny, w których zdecydowanie było już czuć beskidzką jesień, spadające liście i ich szelest przy każdym kroku towarzyszył nam aż do końca marszu.

IMG04717-18

Tyyyle liści było! ;)

IMG04726-19

 

Kolejnego ranka, po dłuższej niż zwykle nocy z powodu zmiany czasu, zeszliśmy przez Kiczorę do Porąbki, w towarzystwie licznych szybowców z pobliskiej szkoły szybowcowej na stokach Żaru. W ten sposób zakończył się Drugi Wyjazd Otwarty, teraz czas pakować plecak by jutro znowu jechać w góry!

Do zobaczenia! :-DIMG04748-24

Dodaj komentarz