Barbórka i konkurs kalendarzowy

Hej!

Ruszył system rejestracji na Barbórkę i głosowanie na zdjęcia do kalendarza na 2018 r!

barbórka

SYSTEM REJESTRACJI
https://barborka2017.herokuapp.com
Barbórka odbędzie się 9-10 grudnia w Schronisku PTTK Trzy Korony.
Koszt Barbórki to 60 zł (w cenie: rezerwacja łóżka (z pościelą, bez ręczników), ciepły posiłek, dwa piwa oraz kubek pamiątkowy) lub 45 zł w przypadku noclegu na glebie. Niestety miejsc na łóżkach w schronisku już brakuje, ale będziemy rezerwować też pokoje w oddalonym o 450m pensjonacie. W sprawie rezerwacji pokoju proszę o kontakt na e-mail: hkoliba@gmail.com.

Chętnych do udziału w imprezie prosimy o zarejestrowanie się w systemie. Dane do przelewu otrzymacie w mailu po zarejestrowaniu. Prosimy o zaznaczenie opcji ‚Piątek’ w przypadku planowanego przyjazdu na dzień przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy.

W tym roku w sprzedaży są skarpetki sportowe z logo (załączam wizualkę). Rozmiary skarpetek do wyboru w systemie rejestracji. Zamówienie zostanie przekazane do realizacji najpóźniej 23.11, więc w przypadku zamówień dokonanych po 23.11 Zarząd HK nie gwarantuje dostępności rozmiarów.

PTTK AGH wizualizacja 03

KONKURS KALENDARZOWY
https://konkurs-kalendarzowy-hk.herokuapp.com/
Na zdjęcia do kalendarza na 2018 rok można głosować do 17 listopada do końca dnia. Do wyboru 12 zdjęć (kliknięcie na zdjęcie oznacza oddanie głosu).

Do dzieła!

Ps. Przypominamy również o trwającej serii wyjazdów otwartych :) Krótką relację z ostatnich wypadów znajdziecie post niżej, a zapowiedzi kolejnych – w wydarzeniach na naszym fejsbukowym fanpag’u: https://web.facebook.com/pg/hkoliba/events/?ref=page_internal. Najbliżyszy wyjazd odbędzie się 4-5 listopad w Beskid Sądecki do chatki Wątorówka. Zapraszamy!

Targi Organizacji Studenckich

Hej!

Pierwszy wyjazd klubowy mamy już za sobą – wczoraj wróciliśmy ze slajdowiska organizowanego w Gorczańskiej Chacie. Prezentacji było dużo i obfitowały w piękne widoki z różnych stron świata! Opowieściom z wakacji nie było końca :) Pod linkiem znajdziecie kilka zdjęć z Bani u GoChy: https://photos.app.goo.gl/FecGWG52M8FIt9hk1

Jednocześnie chcieliśmy Was poinformować o zbliżających się Targach Organizacji Studenckich. Targi odbędą się w środę za tydzień (18.10) w budynku A0. Zapraszamy na nasze stanowisko klubowe, gdzie będzie można zasięgnąć informacji o kolejnych wyjazdach :)

Plakat TOS 17

 

Bania u GoChy!

Hej!

baniaJak co roku spotykamy się w Gorcach, przy początku nowego semestru, na zwieńczenie wakacyjnych wojaży. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych powakacyjnymi slajdowiskami tworzonymi przez członków naszego Klubu.

7-8.10 w Gorczańskiej Chacie będziemy mieli okazję spotkać się po wakacjach, wymienić wrażeniami i zebranym doświadczeniem :) Opowiemy co nieco o Wyspach Kanaryjskich, Tadżykistanie, Iranie i wielu innych ciekawych miejscach.
Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do nas!

Więcej informacji na wydarzeniu „Bania u GoChy!” na fejsbuku, a także na czwartkowych spotkaniach klubowych, które startują od 5.10, od godz. 20:00. Salka klubowa znajduje się w DS Alfa, przy Klubie Karlik (wejście od strony parkingu).

Do zobaczenia!

Rozpoczęcie wakacji :)

W Beskidzie Niskim spędziliśmy 5 dni, wędrując z Jaślisk do Wysowej-Zdrój wśród różnobarwnych łąk i zapachu kwitnących traw. Przemieszczaliśmy się niespiesznie, korzystając z uroków przyrody i słonecznej pogody, często wylegując się na napotkanych polanach. Uciechy dostarczały nam także obserwacje życia w skali mikro.

IMGP5628

Łąka w świetle zachodzącego słońca przy chatce AKT „Maluch” w Ropiance

IMGP5682

Zachód słońca w Ropiance

Pierwszego dnia, pomimo upału, szlak graniczny w kierunku Zyndranowej był bardzo błotnisty. Na drodze z Jaślisk do Lipowca brak ruchu, co stanowiło miłą odmianę, a w Lipowcu, przy niebieskim szlaku odbijającym do granicy, idealna do dłuższego postoju polanka, którą skrzętnie wykorzystaliśmy.

IMGP5602

W Lipowcu :)

IMGP5611

Rzeka błota na czarnym szlaku prowadzącym do chatki w Zyndranowej

Kolejnego dnia trasa nie była wymagająca, szliśmy z Zyndranowej do chatki AKT „Maluch” w Ropiance. Podmokłości nie były już tak dokuczliwe. Ciekawej konstrukcji studnia znajdująca się przy chatce stanowiła przez pierwszą godzinę od przybycia główną atrakcję. Schowana w środku lasu chatka z ciemnego drewna zrobiła na nas wrażenie. Wnętrze i obejście jak w skansenie. Dojście do chatki zostało świetnie oznaczone. Osoby zamierzające w niej nocować powinny poinformować bazową/bazowego o planowanym przybyciu, ponieważ można trafić np. na dzień uzupełniania zapasów i zastać chatkę zamkniętą do wieczora. Tak było w naszym przypadku. Na szczęście pogoda sprzyjała leżakowaniu w trawce. W chatce zabrania się spożywania napojów %, jest to więc kolejny powód, dla którego warto choć przez chwilę napawać się widokiem chatki z pola ;)

IMGP5692

Chatka AKT „Maluch” w Ropiance, z akcentem klubowym ;)

Następnego dnia zwinęliśmy się dość wcześnie, do przejścia z Ropianki do bazy namiotowej w Regetowie było ok. 11h drogi. Miłym zaskoczeniem na trasie były zastane (na szczycie Baranie i na przeł. Mazgalica) zadbane, drewniane wiaty – obudowane, zadaszone, z drzwiami – dobre miejsca na nocleg również dla większej grupy osób, oraz wieża widokowa (Baranie).

IMGP5702

Wiata na szczycie Baranie

IMGP5699

Widok z wieży widokowej ze szczytu Baranie

W końcu dotarliśmy do wsi Ożenna. Droga wojewódzka do wsi dalej (Grab*) była równie uczęszczana co leśna szutrówka, co oznacza, że stopa nie złapaliśmy. Sklep w Ożennej jest już nieczynny, ale działa jeszcze sklepik w odległej o 5 km Wyszowatce – co za radość :) Niestety dowiedzieliśmy się, że niedługo ma zostać zamknięty. Pod sklepem zrobiliśmy zasłużoną przerwę obiadową i przeczekaliśmy też przy okazji krótkotrwałą ulewę. Do Radocyny pozostało nam jeszcze jakieś 1,5h drogi. Baza namiotowa w Radocynie to dość zatłoczone miejsce, przez co nie przypadła nam do gustu, w przeciwieństwie do kolejnej – w Regetowie.

*Planując trasę w okolicach warto wiedzieć, że w Grabiu znajduje się schronisko młodzieżowe, w którym można za darmo przenocować po dokonaniu wcześniejszej „rezerwacji” telefonicznej.

IMGP5717

Zbawienie – sklep w Wyszowatce z bardzo miłą obsługą

IMGP5744

Czy mokra trawa smakuje bardziej? ;)

IMGP5756

Baza namiotowa w Radocynie

Przedostatniego dnia zmierzaliśmy do Regetowa. Z tego odcinka zapamiętamy na pewno cudowną polanę (pojawiła się jakby na zawołanie!) tuż przed zejściem do drogi w Koniecznej, cmentarz z I wojny światowej przy czerwonym szlaku w Koniecznej i zabójcze podejście na Jaworzynę Konieczniańską oraz niespodziewanie ładny widoczek, który wyłonił się spomiędzy drzew zdobytego w wielkich trudach szczytu. Może pozostawiony przez nas wpis zostanie kiedyś odczytany przez kolejne ekipy z Hawiarskiej :) Bazę namiotową w Regetowie uznaliśmy jednogłośnie za świetną miejscówę. Rozmowy przy ognisku toczyły się do późnego wieczora, a około 1-szej, po dotarciu drugiej ekipy klubowej, rozbrzmiała jeszcze gitara i śpiewy.

IMGP5772

Polana na zejściu do Koniecznej

IMGP5780

Cmentarz z okresu I wojny światowej na czerwonym szlaku z Koniecznej

IMGP5798

Jaworzyna Konieczniańska

Ostatniego dnia pozostało nam już tylko dojść na powrotnego busa do Krakowa z Wysowej-Zdrój przez Kozie Żebro. Trekking w Beskidzie Niskim to doskonałe rozpoczęcie sezonu wakacyjnego. Bardzo polecamy te opustoszałe rejony – spokojne, ciche, sielankowe – z przyrodniczego, a także historycznego punktu widzenia.

IMGP5696

Cerkiew w Olchowcu

IMGP5815

Polana w Regetowie

Hawiarska Koliba życzy niezapomnianych wakacji :)

Długi weekend

Hej!

Długi weekend w Tatrach Niżnych minął zdecydowanie za szybko. Wyruszaliśmy z Telgartu z planem przejścia granią Tatr Niżnych w kierunku Chopoka i auta zaparkowanego w okolicy zejścia ze szczytu. Niestety przegoniła nas pogoda i pobyt na Słowacji zakończyliśmy dzień wcześniej. Czwartkowy trekking dobrze nas nastroił, pogoda była jeszcze ładna. Szliśmy przez Kráľova hoľa, a na nocleg dotarliśmy do wygodnej i świetnie utrzymanej útulňa Andrejcova, gdzie za 2,5 euro można nacieszyć podniebienie wyrabianym na miejscu, zimnym piwkiem. Piątkowy poranek zapowiadał się równie dobrze co czwartkowy, ale, jak się okazało, nie na długo. Wyszliśmy dość późno i praktycznie od początku trasy towarzyszył nam mniejszy bądź większy opad. Widoczność była bardzo kiepska. Tego dnia dotarliśmy do útulňa Ramža. Nie udało nam się całkowicie dosuszyć, a pogoda dnia następnego zniechęcała do dalszej wędrówki. W sobotę zeszliśmy więc do Certovicy i łapaliśmy stopa w kierunku aut. Na zwieńczenie wypadu zatrzymaliśmy się na popas w Białce Tatrzańskiej, o dziwo wpuścili nas do restauracji :D  Pogoda niezbyt się udała, Tatry Niżne trzeba będzie ponownie odwiedzić, miejmy nadzieję, w bardziej sprzyjających warunkach pogodowych!

Dla zainteresowanych szczegółami trasy wrzucam przydatne linki:

http://www.goryonline.com/graniowka-niznych-tatr,10242,i.html

http://www.nizketatry.sk/mapa/

I kilka zdjęć z wyjazdu poniżej :)

IMGP5461

W drodze na Kráľova hoľa

IMGP5391

Kráľova hoľa

IMGP5480

IMGP5459

IMGP5406

IMGP5471

IMGP5478