Wyjazd otwarty – 26-27 X 2013 – Beskid Mały

Cześć!

Zapraszamy wszystkich na weekend w górach :) To, jak bardzo okaże się udany, zależyrównież (jak nie przede wszystkim!) od waszej obecności :) Póki co wszystko jest – zarezerwowana chatka górska z klimatem, opracowana trasa dojścia, również i pogoda ma być wspaniała!
Do rzeczy… :) Chcemy w weekend przejść się po Beskidzie Małym, w sobotę na nocleg docierając do chatki „Gibasówka”, z której rozpościerają się widoki na najwyższe pasma naszych polskich gór. Zachęcać może już sama nazwa tej części Beskidów – „mały” (nie będzie ciężko, ale właśnie o to też chodzi – na wieczorne przesiadywanie przy ognisku z gitarą zawsze należy zachować trochę siły :) – na Tatry i większy wysiłek przyjdzie jeszcze czas :). Jednocześnie trasa będzie przeznaczona też i dla osób, które łakną ucieczki od miasta i chcą spędzić trochę czasu w otoczeniu natury.

Szczegółowe informacje dotyczące trasy znajdziecie na naszym forum:
BESKID MAŁY – INFORMACJE O WYJEZDZIE

Organizatorem wyjazdu są Adrian (na forum zwany Kurczakiem) Bartek i Dorotka. W ich imieniu chciałbym zaprosić wszystkich nowych, przyszłych i oczywiście starych Kolibowiczów.

Plakat promujacy wyjazd

Nowa strona

Ruszyła nowa strona i forum. Po ‚garść’ praktycznych informacji należy udać się pod adres – NOWA STRONA – PRAKTYCZNE INFORMACJE (lub kliknąć w ten ładny obrazek na górze ;) ). Ten news ma służyć odpowiedzeniu na kilka pytań, które zapewne nasuną się po lekturze powyższego tekstu.

 – A po co komu nowa strona? 
– Ponieważ stara strona jest technologicznie przestarzala, trudna w obsłudze, wiele rzeczy na niej nie działa i cięzko cokolwiek na niej zmienić. Dodatkowo wkrótce Cwiru przestanie opłacać server, na którym ta strona stoi, a przenieść ją nie ma komu (ja nie umiem  i nie słyszałem żeby ktoś się za to chciał zabierać)

- Czemu trzeba się od nowa rejestrować?
- Głównie dlatego, że ja nie umiem i nie mam czasu (ani ochoty) uczyć się jak przenieść stare konta na nowy system (wordpress + phpbb3, zamiast starego phpbb2 + nakładka fusion – tak dla ‚geekow’). I chyba nikt inny mi znany z Koliby, też takowych chęci i umiejętności nie ma. Czasem trzeba się pogodzić z utratą pewnych rzeczy i iść do przodu.

- Czemu ta nowa strona taka brzydka?
- Ano po prostu dlatego, że ja ładniejszej nie umiem zrobić. Aczkolwiek chętnie przyjmę pomóc kogoś z odpowiednimi umiejętnościami (grafika komputerowa, css). Ze swojej strony dołożyłem wszelkich starań, żeby strona była możliwie estetyczna i w miarę nowoczesna. Być może wkrótce kolorystyka zmieni się na jakąś żywszą. Pierwotnie plan był taki, że kolorystyka będzie zmieniąc się wraz z porami roku. Strona ruszać miała w zimie, aczkolwiek z deka się to przedłużyło ;/ .

- Czemu nie wszystkie ‚treści’ (chodzi głównie o rajdy) są uzupełnione?
- Ponieważ ktoś zadeklarował że zrobi, a nie zrobił. Mam nadzieje, że wkrótce się to zmieni.

- Co fajnego ma nowa strona?
- W sumie to nic szczególnego. Pojawił się działający kalendarz, w którym uprawnione osoby (być może wszyscy zarejestrowani, się okaże wkrótce, jak już ogarniemy bałagan związany z przenosinami) będą mogli dodawać informację o wyjazdach czy innych ciekawych rzeczach wraz z datami. Być może kiedyś uda się to zrobić tak, że dodanie nowego wpisu w kalendarz automatycznie otworzy wątek na forum czy wpis na fb. Mi osobiście marzy się, aby ta strona żyła, tj. np zamieniła się w jakaś formę bloga, na którym moglibyśmy się podzielić ze światem relacjami z naszych wyjazdów czy planami i pomysłami na fajne wyjazdy. Aczkolwiek to, drodzy Kolibowicze, zależy od Waszych chęci. Możliwości techniczne są.

- Kim jest hkadmin?
-
Póki co kontem tym administruje Paweł ‚Sith’ Górka. Oczywiście będę miał swoje prywatne konto, aczkolwiek w sprawach związanych z nową stroną, aż się te ‚przenosiny’ zakończą, będę czasem też występował jako admin. Docelowo dostęp do konta będą miały inne osoby, które ew będą pomagać przy administrowaniu stroną, a w przyszłości oczywiście nowy admin.