Hawiarska Koliba - Forum

Klub Organizatorów i Sympatyków Turystyki "Hawiarska Koliba" przy Akademii Górniczo-Hutniczej
Dzisiaj jest 17 lip 2019, 8:45

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Fachowiec
Awatar użytkownika

Rusza konkurs kalendarzowy!
Jako, że w zeszłym roku kalendarz Hawiarskiej Koliby nie powstał, w tym roku uderzamy ze zdwojoną siłą.
Otwieramy konkurs na fotografie do kalendarza.
Do 8 września 2013 prosimy o wrzucanie zdjęć do specjalnego folderu w galerii (hasło u zarządu).
Od 8 września do 1 października nastąpi głosowanie, po którym wyłonimy 12 zdjęć, które znajdą się w kalendarzu.

Mam nadzieję, że tegoroczna edycja będzie cieszyła się sporą popularnością. Zakup kalendarza będzie możliwy na Barbórce.

Jakich zdjęć oczekujemy:

Przede wszystkim muszą to być zdjęcia w bardzo dobrej jakości, takiej, aby nadawały się do druku. (Do galerii konkursowej można wrzucać w słabszej rozdzielczości, w razie wygranej przesłać w lepszej).

Zdjęcia muszą być podpisane (autor + miejsce wykonania, opcjonalnie rok).

Dobrze by było ograniczyć ilość twarzy i postaci na zdjęciach, żeby nie było problemu z prawami itd. Ładne widoczki, nie konkretne portrety mile widziane.

Potrzebujemy zdjęć różnorodnych, czyli jak wiadomo kilka z zimy, lata, jesieni, żeby to się jakoś tematycznie zgrało z miesiącami. Fajnie by było, żeby te zdjęcia były aktualne, to jest z lat 2012-2013, ostatnio kalendarz nie powstał, więc mam nadzieję, że uda się znaleźć 12 aktualnych zdjęć.

Graficy, malarz i inni domorśli (i nie tylko) artyści również mile widziani, może ktoś chce zaprojektować stronę tytułową, albo inne dodatki, proszę o kontakt: hawiarska.koliba@o2.pl (na ten adres także należy słać wszelkie zapytania itd.)

Gdyby ktoś chciał zgłosić nie swoje zdjęcie do konkursu, wymagana jest zgoda autora.

Mam nadzieję, że już jutro galeria się zapełni, czas start! :mrgreen:

Odpowiedz z cytatem  
Kolibator
Awatar użytkownika

Gabryska pisze:
Rusza konkurs kalendarzowy!
Dobrze by było ograniczyć ilość twarzy i postaci na zdjęciach, żeby nie było problemu z prawami itd. Ładne widoczki, nie konkretne portrety mile widziane.

Już przeszliśmy przez szukanie dokładnych przespisów dotyczących praw zdjęć z ludźmi.

Nie ma problemu jeżeli na zdjęciu jest krajobraz poza postacią oraz jeżeli na zdjęciu są też inne osoby. Nie można sobie wtedy rościć praw do usunięcia zdjęcia.

Ale według mnie zdjęcia bez ludzi są po prostu ładniejsze :)

Odpowiedz z cytatem  
Początkujący Kolibowicz
Awatar użytkownika

Jak już uzbieracie te zdjęcia - dajcie znać, wiem kto może nam te kalendarze zrobić ;)

Odpowiedz z cytatem  
Kolibator
Awatar użytkownika

Ktoś kto się zna powinien napisać dokładne minimalne parametry zdjęcia, typu ile na ile pixeli, format. Aby nie zgłaszać zdjęć, które i tak nie przejdą technicznie kwalifikacji.

Odpowiedz z cytatem  
Początkujący Kolibowicz
Awatar użytkownika

Nie ma tu filozofii, kalendarz A3 potrzebuje zdjęcia około 30x20cm i przy 150 dpi wydruki wychodzą dobre.
Czyli zdjęcie które ma na krótszej krawędzi powyżej 2000px jest ok.
Myślę, że nikt nie będzie wrzucał zdjęć nieostrych, poruszonych, przepalonych itp.

Odpowiedz z cytatem  
Kolibator
Awatar użytkownika

Hej,

Jak mogę dodać zdjęcia? Zapomniałem hasła. Wysłałem emailem na adres hkoliba@gmail.com

Odpowiedz z cytatem  
Początkujący Kolibowicz
Awatar użytkownika

Jeżeli macie konto na gmailu, to napiszcie do mnie albo na kolibowego maila i dam uprawnienia do wrzucania zdjęć samemu do galerii, w przeciwnym przypadku wyślijcie zdjęcia mailem.

Odpowiedz z cytatem  
Fachowiec
Awatar użytkownika

Przesuwamy termin nadsyłania zdjęć.
Zdjęcia proszę wrzucać do galerii do dnia

14 października

Potem nastąpi podział na 4 grupy (wiosenne, letnie, jesienne i zimowe zdjęcia), a następnie odbędzie się głosowanie.

Głosowanie rozpocznie się 15 października i będzie trwało DWA TYGODNIE.

Odpowiedz z cytatem  
Administrator
Awatar użytkownika

Siemanko.
Czy czas wykonania zdjęcia jest jakoś określony? Ja proponowałbym na jakieś 2 lata wstecz (od czasu kiedy był robiony ostatni kalendarz).

Odpowiedz z cytatem  
Fachowiec
Awatar użytkownika

Kurczak ...

Cytuj:
Potrzebujemy zdjęć różnorodnych, czyli jak wiadomo kilka z zimy, lata, jesieni, żeby to się jakoś tematycznie zgrało z miesiącami. Fajnie by było, żeby te zdjęcia były aktualne, to jest z lat 2012-2013, ostatnio kalendarz nie powstał, więc mam nadzieję, że uda się znaleźć 12 aktualnych zdjęć.

:D

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]