Hawiarska Koliba - Forum

Klub Organizatorów i Sympatyków Turystyki "Hawiarska Koliba" przy Akademii Górniczo-Hutniczej
Dzisiaj jest 17 cze 2019, 14:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Fachowiec
Awatar użytkownika

Rezerwacje robi fundacja.

Odpowiedz z cytatem  
Kolibator
Awatar użytkownika

Przy takiej ilości śniegu jaką wczoraj widziałem, średnio widzę ten kurs. Chyba, zabiorę kąpielówki.

Odpowiedz z cytatem  
Początkujący Kolibowicz
Awatar użytkownika

Jako, że ja też poddałem w wątpliwość ilość śniegu występującą w Tatrach, poprosiłem Sitha aby wysmarował maila do Tomka z zapytaniem czy szkolenie w takich warunkach śniegowych się odbędzie czy też bedziemy je przenosić - czekamy z niecierpliwością na odpowiedź ;)

Odpowiedz z cytatem  
Fachowiec
Awatar użytkownika

Rozmawiałam z Anią Szczepanik, która miała szkolenie w ostatni weekend (I stopień). Wedle jej relacji, śniegu jest mało, jest zlodzony. Są miejsca gdzie widać trawę, a są gdzie śniegu jest około 2 m. W samym Moku wygląda to kiepsko, ale im wyżej tym lepiej.
Jak widać, skoro odbył się I stopień (gdzie patrząc na program śniegu potrzeba dużo więcej) uważam, że nie ma co panikować.
Ja już jedno szkolenie miałam przy śniegu po pachy, więc niskie zagrożenie lawinowe chętnie pooglądam :P
Nic się nie bać, lepiej ostrzyć raki i czekany ^^

Odpowiedz z cytatem  
Administrator
Awatar użytkownika

Info od Tomka:

Tomek Nodzynski pisze:
Witaj Pawle

Faktycznie sniegowo nas zima nie rozpieszcza ale na szczescie wyzej jakiegos strasznego dramatu nie ma i troche sniegu jeszcze zostalo tak ze zajecia przeprowadzic sie da - na moja strone wrzucilem zdjecia z kursu I stopnia w weekend i choc szalu nie ma to caly program udalo sie zrealizowac
A przy kursie II stopnia jest to o tyle prostsze ze z zalozenia macie miec sprzet zimowy (raki + czekany) wiec nie ma problemu isc na zajecia "poletkowe" gdzies wyzej (np do dolinki za Mnichem gdzie sniegu juz troche wiecej jest ) A poniewaz druga czescia jest wycieczka wiec paradoksalnie mozna w tych warunkach zrobic ja lepiej i isc dalej niz gdyby np byly 2 metry sniegu i 4 stopien zagrozenia...:-)

Tak ze moim zdaniem zajecia mozna spokojnie zrobic - przekladanie (pomijajac juz sam fakt ze sa problemy z terminami) jest o tyle ryzykowne ze nigdy nie wiadomo czy warunki na pewno beda lepsze

Odpowiedz z cytatem  
Kolibator
Awatar użytkownika

dla potomnych, naprawdę warto zrobić ten kurs rok lub dwa po poprzednim, zupełnie inaczej to wygląda, kiedy mamy już jakąś wiedzę i świadomość, i możemy wykorzystać to w praktyce pod okiem gościa z którym czujemy sie bezpiecznie i wiemy, że wytknie nam błędy. I zrobi to w naprawdę fajny sposób.

JBC, będę chciał kupić płytkę i lupkę i kompas, jakby ktoś chciał się podpiąć do zamówienia proszę o kontakt.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]