Hawiarska Koliba - Forum
http://hkoliba.dkonto.pl/phpBB3/

Bystrec na Ukrainie (Chatka u Kuby) - Sylwester 2013
http://hkoliba.dkonto.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=17&t=55
Strona 1 z 1

Autor:  google [ 15 lis 2013, 20:45 ]
Tytuł:  Bystrec na Ukrainie (Chatka u Kuby) - Sylwester 2013

Może ktoś się skusi:
Zapraszam w imieniu swoim i Kuby na Sylwestra w "Chatce u Kuby" w czarnohorskim Bystrecu (koło Verhowyny).
Termin: 28.12.2013 do 5.01.2014 (do dogrania). Koszt: 200 zł za noclegi (niezależnie od ilości dni; w cenie ponadto sylwestrowy samogon i szampan). Wymagana wcześniejsza zaliczka 50 zł.
Dojazd: najchętniej wynajęty bus od przejścia w Medyce do samego Bystreca (szacowany koszt ok. 70zł/os w 1 stronę - tj. 2000 UAH za kurs), choć są rozważane inne opcje.
Przejście piesze w Medyce zyskało "ścieżkę" dla obywateli UE, więc przechodzi się szybko. A w busie od granicy można już otwierać flaszki ; ) Jeśli ktoś by się skusił jechać autem, to lepiej mieć łańcuchy (w sumie jednymi dysponuję, choć nie pamiętam teraz rozmiaru). Pociągi/autobusy przed Nowym Rokiem są na Ukrainie oblegane przez wszystkich, którzy jadą do swoich rodzin. Ja osobiście już się na taką zabawę nie skuszę, ale nie mówię, że się nie da.

Z atrakcji: można zorganizować wypad do "bani" (w Bystrecu, albo w Dzembroni). Jak będzie śnieg to może by się udało zrobić kulig, ale zazwyczaj tyle śniegu nie ma : /
Można za to połazić po górach. Ktoś się podobno wybiera na ski-tour'y.
Kuba jest "kolekcjonerem" kultury, więc będzie można usłyszeć trochę piosenek z tamtych miejsc, a i dowiedzieć się czegoś o tamtejszych górach i ludziach. Miejscowość ma już takie tradycje, bowiem Bystrec to rodzinna miejscowość Stanisława Vincenza..

Link do chatki: https://www.facebook.com/pages/Chatka-u ... 6344447799

Autor:  malaMi [ 20 lis 2013, 16:36 ]
Tytuł:  Re: Bystrec na Ukrainie (Chatka u Kuby) - Sylwester 2013

propozycja brzmi świetnie! :) chętnie bym się wybrała, ale mamy już inny plan na ten rok- bardziej płasko, żeby nauczyc się biegania na nartach.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/